Your search results

Mal Satın Alma

by admin on May 27, 2017
Mal Satın Alma

Yurtdışındaki herhangi bir mülkü satın almak, alışılmadık bir satın alma sürecinin olması gibi zor bir süreç olabilir, ayrıca anlamadığınız bir dilde karmaşık yasal belgeler de olabilir. Neyse ki, Kuzey Kıbrıs’ta bir mülk satın almak, Birleşik Krallık’ta bir mülk satın almaktan daha kolay olmasa da çok benzer! Tüm yasal belgeler İngilizcedir, çoğu avukat ve Türkçe ve İngilizce iki dillidir ve yasal sistem İngiliz modeline dayanmaktadır. Doğru koşullar göz önüne alındığında, bir gün içinde bir Kuzey Kıbrıs mülkünün sahibi olabilirsiniz!

İdeal mülkünüzü Kuzey Kıbrıs’ta bulduğunuzda, basit bir depozito sizin için güvence altına alacak ve mülkün açık piyasadan alınmasını sağlayacaktır. Kuzey Kıbrıs’ta iken nakit ödeme veya kredi kartı ile ödeme yapabilir veya Çekler banka havalesi yoluyla 28 güne kadar sürebilir, İngiltere’den banka havalesi yoluyla ödeme yapabilirsiniz. Tipik bir depozito nihai fiyatın% 10’udur. Vatandaş olmayanlar Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın almak için hükümetin satın alma iznini talep ediyorlar ve bu izinlerin gelmesi 4-12 ay sürebilir.

Kuzey Kıbrıs’ta yerel bir avukat bulun
İzin belgesini almanın en kolay yolu, yerel bir noter veya avukat tutmaya çalışmaktır, ikincisi daha iyi bir seçimdir. Çoğu Kuzey Kıbrıslı avukat, Türkçe ve İngilizce dillerinde iki dillidir ve bu nedenle gelecekteki yasal süreç için paha biçilmez bir rehber olacaktır. Plan dışı satın alma yapıyorsanız, geliştiriciyle hiçbir şekilde bağlantısı olmayan bağımsız bir avukat tutmayı düşünmelisiniz. Satın alma sürecinde, satın aldığınız şirketi veya kişiyi kontrol etmek, bir mülk sahibi olmayan bir mülk satın almak için gerekli izinleri düzenlemek ve tapuların durumunu teyit etmek dahil, satın alma sürecinde çıkarlarınıza bakacak Kuzey Kıbrıslı avukatınız. Ek olarak, avukat tüm hükümet evraklarıyla da ilgilenecek ve ayrıca sözleşmeleri İngilizce olarak hazırlayacaktır. Hükümet ayrıca mülkünce yapılan aidat nedeniyle transfer ücretlerini de değerlendirecek.

Kuzey Kıbrıs Vekaletname vermek isteyebilirsiniz, böylece Kuzey Kıbrıs’ta olmasanız bile satın alma işlemine devam edebilir ve onayladıktan sonra sözleşmeyi sizin adınıza imzalayabilir.

Kuzey Kıbrıs Mülkiyet Sözleşmeleri
Herhangi bir sözleşme uygun şekilde incelenmeli ve okunmalıdır; Sonuçta, alıcı olarak sizin lehinize çalışmasını istiyorsunuz! Pek çok Kuzey Kıbrıs mülk geliştiricisi, avukatınızın menfaatlerine aykırı olan herhangi bir maddenin yeniden müzakere edilmesini sağlamak için kontrol etmesi gereken standart sözleşmelere sahiptir. Bir sözleşme şunları içermelidir:

tam özellik ayrıntıları
yeni yapı özellikleri için kat planları da dahil olmak üzere tam özellik özellikleri
resmi hükümet site planı artı geliştirici veya satıcı tarafından sağlananlar
doğru ve geçerli tapu işlemleri
ödeme ve tamamlanma tarihleri ​​programları
Sözleşme incelendikten ve her iki taraf da aynı fikirde olduktan sonra, sözleşme imzalanabilir. Avukatınızın Vekaletname sahibi olması durumunda, sizin yokluğunuzda, son sözleşmenin faks veya e-postayla gönderilmiş kopyasını okuduktan ve onayladıktan sonra sizin için imzalayabilir. Avukatınız ayrıca size son imzalanan sözleşmenin bir kopyasını gönderecektir.

Kuzey Kıbrıs Mülkünüzün son ödemesi
Bir mülk Kuzey Kıbrıs mülkünüzün nihai ödemesi, satın alma izninin alınmasından kaynaklanmaktadır. Yine, en güvenli ödeme yöntemi banka havalesidir ve makbuz üzerine tapular satıcı tarafından sizin adınıza imzalanır. Bir mülk planı satın almıyorsanız, ödemeler genellikle belirli işlerin tamamlanmasından sonra yapılır, son ödeme ise tapu tapularını ve Kuzey Kıbrıs’taki mülkünüzün anahtarlarını güvence altına alır.

Kuzey Kıbrıs villanıza ya da dairenize taşının!
Şimdi yapmanız gereken tek şey, Kuzey Kıbrıs güneşinde yeni evinizin tadını çıkarmak!

Share
  • Change Your Currency

  • Advanced Search

    Other Features
  • Mortgage Calculator

Compare